Вялікая Айчынная вайна ў партрэтах

30 кастрычніка першы ўрок у нашай дзяржаўнай установе пачаўся з міні-віктарыны. На гэты раз вучні адказалі на пытанні віктарыны “Беларусь – краіна, якой ганарымся”.

Для вучняў дзясятага класа прайшоў конкурс-прэзентацыя “Вялікая Айчынная вайна ў партрэтах”, у час правядзення якога вучні прэзентавалі творы, прысвечаныя ВАВ. Слушна даказвалі свае кропкі погляду на конт выбару сваіх герояў. Дзесяцікласнікі праявілі шмат творчасці і эрудыцыі, каб упэўніць сваіх аднакласнікаў прачытаць кнігу, героем якой з’ўляецца выбраная асоба.

Пяцікласнікі на гэтым тыдні паспрабавалі свае здольнасці ў складанні загадак. Вучні 5”В” класа зрабілі ўласныя зборнікі і вельмі цікава і крэатыўна іх прэзентавалі.

Настаўнік беларускай мовы і літаратуры Прасаловіч Н.Л.