Літаратурная гасцёўня

Создано: 27.02.2019

23 лютага 2019 года ў чарговы раз цікава і захапляльна прайшла літаратурная гасцёўня “Зямлі беларускай мы кажам вялікі дзякуй”, праведзеная настаўнікамі беларускай мовы і літаратуры Грахольскай С.А. і Рабавай С.М.

Вучні падарожнічаліў мінулае і сучаснае роднага краю. Старшакласнікі арганізавалі завочную экскурсію па старонках мінулага. Прадэманстравалі выявы Еўфрасінні Полацкай, Кірылы Тураўскага, Францыска Скарыны і расказалі пра кожнага з іх.

На беларускай мове вучні чыталі вершы прысвечаныя роднаму краю, яго гісторыі, яго прыродзе, створаныя П.Панчанкам , П.Броўкі , М.Танкам, У.Дубоўкам, Я.Купалам, Я Коласам і іншымі пісьменнікамі.

Праводзілася віктарына, а адказы на пытанні суправаджаліся адпаведнымі ілюстрацыямі. Загадваліся загадкі і расказваліся смешныя гісторыі.

Мерапрыемства суправаджала слайд-прэзінтацыя.

Настаўнікі беларускай мовы і літаратуры С.А.Грахольская, С.М.Рабава